Menetrendi változások 2017. április 1-jétől
2017. március 17.
2017. április 1-jétől az alábbi menetrendi változások lépnek életbe.
Változások Dunakeszi környékén
- A 22:30-kor Dunakeszi, AUCHAN áruháztól Dunakeszi, Horányi révhez induló 305-ös autóbusz csak pénteki napokon közlekedik.
- A Dunakeszi, Barátság út 39. megállóhelytől induló 324-es és 325-ös autóbuszok – a mogyoródi HÉV-hez történő csatlakozások javítása érdekében – 5-10 perccel korábban indulnak.
Új indulási időpontok: 5:45; 6:45; 8:10; 13:45; 14:45; 15:45; 16:45; 17:45.
Változások Mogyoród környékén
- Az 5:15-kor Budapest, Újpest-Városkaputól induló 321-es autóbusz 320-as jelzéssel, Fót érintésével közlekedik. Új indulási időpontja: 5:10.
- A 6:15-kor Budapest, Újpest-Városkaputól közlekedő 320-as autóbusz 5 perccel korábban, 6:10-kor indul.
- A 4:35-kor és 5:35-kor Mogyoród, HÉV-állomásról közlekedő 320-as autóbuszok 5 perccel korábban, 4:30-kor és 5:30-kor indulnak.
- A 321-es autóbuszok a tavaszi menetrend szerint, hétvégén is közlekednek, továbbá minden járat érinti a HUNGARORING megállóhelyet. Az autóbuszok Budapest, Újpest-Városkaputól 10 perccel korábban indulnak.
- A 326-os autóbuszok Fót és Mogyoród között sűrűbben közlekednek. A délelőtti időszakban 120 helyett 60 perces, a délutáni csúcsidőszakban 60 perc helyett 30 perces járatkövetést biztosítunk.
Új indulási időpontok Fót, Autóbusz-állomásról: 9:33, 11:33, 14:33, 15:33, 16:33, 17:33, 18:33
Új indulási időpontok Mogyoród, HÉV-állomásról: 9:05, 11:05, 14:55, 15:55, 16:55, 17:55, 18:55
A délelőtti járatok munkanapokon, a délutáni járatok tanév tartama alatt munkanapokon közlekednek.
Továbbá a 326-os jelzésű autóbuszok Fót, Autóbusz-állomásról 2 perccel korábban, minden óra 33. percében indulnak. - A Dunakeszi, Barátság út 39. megállóhelytől induló 324-es és 325-ös autóbuszok – a mogyoródi HÉV-hez történő csatlakozások javítása érdekében – 5-10 perccel korábban indulnak.
Új indulási időpontok: 5:45; 6:45; 8:10; 13:45; 14:45; 15:45; 16:45; 17:45.
Változások Vác környékén
- Az 5:30-kor Szirákról Galgagutára közlekedő 335-ös autóbusz 10 perccel később, 5:40-kor indul.
- A 4:25-kor Sződről Sződ-Sződliget, Vasúti megállóhelyre induló 344-es autóbusz meghosszabbított útvonalon, 343-as jelzéssel, Csörög, Béke térről közlekedik. Indulási idő: 4:18.
- A 7:40-kor Vácról Csörögre induló 343-as autóbusz 10 perccel később, 7:50-kor indul, továbbá rövidített útvonalon, Csörög, Béke tér helyett csak Sződ, Községházáig közlekedik.
- A 8:55-kor Sződ-Sződliget, Vasúti megállóhelyről Sződre induló 344-es autóbusz meghosszabbított útvonalon, 343-as jelzéssel, Csörög, Béke térig közlekedik.
- A 8:13-kor Csörögről Sződ-Sződliget, Vasúti megállóhelyre induló 343-as autóbusz rövidített útvonalon, 344-es jelzéssel. Sződ, Községházától 8:20-kor indul.
- A 9:20-kor Sződről Vácra induló 343-as járat meghosszabbított útvonalon, Csörög, Béke térről közlekedik. Indulási idő: 9:13.
Változások Monor környékén
- A Maglód, autóbusz-fordulótól az iskolai előadási napokon 13:32-kor, 14:32-kor, 15:32-kor, 16:32-kor és 17:32-kor induló 510-es autóbuszok 5 perccel korábban közlekednek.
- A munkanapokon 6:00-kor Pánd, autóbusz-fordulótól Monorra induló 515-ös autóbusz a továbbiakban iskolai előadási napokon, meghosszabbított útvonalon, Tápióbicske, községháza megállóhelytől közlekedik 518-as vonalszámmal. Indulási idő: 5:52.
- Az iskolai előadási napokon 8:25-kor Csévharaszt, Községháza megállótól új, 586-os vonalszámú autóbusz közlekedik Csévharaszt, Autóbusz-fordulóig.
Változás Cegléd, Lajosmizse környékén
- A Lajosmizse, Templom megállóhelyről iskolai előadási napokon 13:23-kor közlekedő 559-es autóbusz 20 perccel később, 13:43-kor indul.
- Az 521-es autóbuszok megállnak Tápiószőlősön az új, Pándi út elnevezésű megállóhelyen.
Változás Bugyi környékén:
Az alábbi 644-es vonalszámú járatok betérnek az Akkumlátorgyár elnevezésű megállóhelyre:
Indulási idő | Közlekedési napok |
Indulási hely | Indulási idő Akkumlátorgyár megállóhelyről |
Célállomás |
---|---|---|---|---|
6:40 | munkanapokon | Ürbő, Kiskunsági ÁG. | 6:55 | Bugyi, Községháza |
13:10 | munkanapokon | Bugyi, Ipari Park | 13:27 | Ürbő, Kiskunsági ÁG. |
17:20 | tanszünetben munkanapokon |
Bugyi, Községháza | 17:34 | Ürbő, Kiskunsági ÁG. |
17:28 | iskoladi előadási napokon |
Bugyi, Községháza | 17:42 | Ürbő, Kiskunsági ÁG. |
Változások Szigethalom környékén:
- A 688-as, és 690-es autóbuszok – a Csepeli út forgalmához jobban igazodva – módosított menetidővel közlekednek.
- A 688-as jelzésű gyorsjáratok megállnak Halásztelek, Akácos utca megállóhelyen is, továbbá a Csepelről közlekedő autóbuszok meghosszabbított útvonalon, Halásztelek, Kossuth Lajos utca megállóhelyig közlekednek.
- A 14:50-kor Szigethalom, Autóbusz-állomástól (15:05: Szigethalom, Csillag utca) induló 694-es autóbusz a továbbiakban 695-ös vonalszámmal, a Nyár utca érintésével közlekedik.
- A 632-es autóbuszok megállnak az új, Taksony, Rukkel-tó elnevezésű megállóhelyen. Ezzel egyidejűleg a járatok továbbiakban nem érintik Taksony, Vasútállomás megállóhelyet.
- Az alábbi 660-as vonalszámú autóbuszok Áporkán, Dömsödön, Dunavarsányban és Kiskunlacházán minden megállóhelyen megállnak:
Indulási idő | Korlátozás | Indulási hely | Célállomás |
---|---|---|---|
9:35 | Szabad- és munkaszüneti napokon |
Budapest, Népliget | Dömsöd, Kossuth Lajos utca 136. |
12:35 | Munkanapokon | Budapest, Népliget | Dömsöd, Kossuth Lajos utca 136. |
7:25 | Szabad- és munkaszüneti napokon |
Dömsöd, Kossuth Lajos utca 136. |
Budapest, Népliget |
14:54 | Szabad- és munkaszüneti napokon |
Dömsöd, Kossuth Lajos utca 136. |
Budapest, Népliget |
Változások Érd környékén
- A 725-ös autóbuszvonal délutáni járatai Diósdliget területén a Kőbányai utca – Vadrózsa út – Vadvirág utca – Fenyősor utca – Homokbánya utca útvonalon közlekednek, a jelenlegi reggeli közlekedési rendnek megfelelően.
- A 14:48-kor és 15:48-kor Budapest, Vermes Miklós utcától Érdre közlekedő 699-es autóbuszok 5 perccel később, 14:53-kor és 15:53-kor indulnak és rövidebb menetidővel közlekednek.
Változások Zsámbék környékén
A 777-es, 778-as és 799-es autóbuszvonalak menetrendje az alábbiak szerint változik:
- Az M1-es autópályán közlekedő 777-es és 799-es autóbuszok megállnak Zsámbékon az Ady Endre utca és Magyar utca 59. elnevezésű megállóhelyeken.
- Az 5:40-kor Budapestről induló 778-as autóbusz meghosszabbított útvonalon, Perbál, Autóbusz-fordulóig közlekedik (érkezés: 6:39).
- A 6:50-kor Budajenőről induló 778-as autóbusz meghosszabbított útvonalon közlekedik, 6:42-kor Perbál, Autóbusz-fordulótól indul.
Változások a távolsági autóbuszok közlekedésében
- A Bakonybélről munkaszüneti napokon 12:25-kor Zirc – Dudar – Bakonycsernye – Csákvár – Bicske útvonalon közlekedő járat 13:51-kor Csákberény, autóbusz-váróterem megállóhelyen is megáll.
- A Bükkszékről naponta 16:45-kor Parád – Mátraháza – Gyöngyös útvonalon Budapestre közlekedő, valamint a Mátraballáról a hetek első munkanapját megelőző napon 16:55-kor a Parád – Mátraháza – Gyöngyös útvonalon Budapestre közlekedő járatok Recsk, Kossuth utca megállóhelyet 17:10-kor, Recsk, ércbánya bejárati út megállóhelyet 17:12-kor érintik.
- A Budapestről naponta 7:00-kor Keszthely – Hévíz – Zalaegerszeg útvonalon Szentgotthárdra, valamint a Szentgotthárdról naponta 16:10-kor Zalaegerszeg – Hévíz – Keszthely útvonalon Budapestre közlekedő járatok rövidített útvonalon, csak Budapest és Zalaegerszeg között közlekednek.Továbbá a Hévízről munkaszüneti napokon 18:25-kor Keszthely érintésével Budapestre közlekedő mentesítő járat 5 perccel később közlekedik.