Navigáció átugrása

Menetrendi változások július 1-jétől

2022. június 27.

2022. július 1-jétől az alábbi menetrendi változások lépnek életbe

Országos (távolsági) járatok

1513 Szeged – Kiskunhalas/Kiskunmajsa – Solt – Dunaföldvár/Dunaújváros – Veszprém/Balatonfüred 

A nyári tanszünetben pénteki, szombati és vasárnapi napokon 8:20-kor Szegedről Balatonfüredre, valamint visszairányban 15:45-kor Balatonfüredről Szegedre közlekedő járatok megállnak Balatonfüred, Arács vasúti megállóhelyen is. (13:02-kor és 15:48-kor) 

1620 Győr – Pápa – Sümeg – Zalaegerszeg 

A járatok Pápa, Veszprémi út megállóhelynél is megállnak. 

1625 Lenti – Zalaegerszeg – Keszthely – Tapolca – Veszprém 
1736 Veszprém – Tapolca – Keszthely – Nagykanizsa 

A járatok Kövesgyűrpuszta, Bejárati út megállóhelynél is megállnak. 

1714 Győr – Pápa – Ajka – Tapolca – Hévíz 

Az 5:35-kor Tapolcáról Győrbe közlekedő járat 8:19-kor megáll Győr 83-as főút (Tesco) megállóhelynél. 

1725 Sopron – Sümeg – Keszthely – Kaposvár 

Az 5:45-kor Sopronból Keszthelyre közlekedő járat Sümegprága érintésével közlekedik. 

1786 Ajka – Sümeg – Zalaegerszeg – Lenti 

A munkanapokon 6:00-kor Ajkáról Lentibe közlekedő járat 7:53-kor megáll Zalaegerszeg, Vízmű megállóhelynél. 

A 16:15-kor Lentiből Ajkára közlekedő autóbusz 17:28-kor megáll Zalaegerszeg, Vízmű megállóhelynél. A járat érinti Bodorfa települést. 

1794 Győr – Pápa – Sümeg – Hévíz – Keszthely – Nagykanizsa 

A járatok Pápa, Veszprémi út megállóhelynél is megállnak. 

Az 5:25-kor Pápáról Keszthelyre közlekedő járat 6:01-kor megáll Devecser, Vasútállomás megállóhelynél. 

A 6:30-kor Győrből Nagykanizsára induló járat Sármellék helyett Zalaapáti és Esztergályhorváti települések érintésével közlekedik. 

1183 Budapest – Nagykanizsa (– Lenti) 

A Budapestről 8:00-kor Nagykanizsáig (a hetek első munkanapját megelőző napon Lentiig) közlekedő járat Zalakaros érintésével közlekedik, az alábbi kivonatos menetrend szerint. 

Ez a járat ezentúl 1183-as jelzéssel közlekedik. 

Megállóhelyek: Indulási idő
Budapest, Népliget 8:00
Zalakomár (Kiskomárom), Kultúrház 10:25
Zalakaros, Autóbusz-állomás 10:35
Zalakaros, Fedett fürdő 10:38
Galambok, Vendéglő 10:43
Nagykanizsa, Autóbusz-állomás 11:00
Nagykanizsa, Autóbusz-állomás 11:10*
Becsehely, Templom 11:27*
Letenye, Autóbusz-állomás 11:35*
Murarátka, Vegyesbolt 11:42*
Tornyiszentmiklós, Kultúrház 11:58*
Lenti, Autóbusz-állomás 12:15*

A járat Nagykanizsa, Autóbusz-állomás és Lenti, Autóbusz-állomás között csak a hetek első munkanapját megelőző napon közlekedik. 

A teljes menetrend itt érhető el 

1189 Budapest – Székesfehérvár – Veszprém – Balatonfüred – Keszthely 
1658 Lenti – Zalaegerszeg – Keszthely – Balatonfüred – Veszprém 
1735 Várpalota – Veszprém – Balatonfüred – Keszthely – Nagykanizsa 
1806 Veszprém – Balatonfüred – Keszthely – Zalaegerszeg – Szombathely 

A járatok Veszprém, Kórház megállóhelynél is megállnak. 

1808 Székesfehérvár – Veszprém – Keszthely – Zalaegerszeg 

A járatok Veszprém, Kórház megállóhelynél is megállnak. 

A 6:30-kor Székesfehérvárról Zalaegerszegre közlekedő autóbusz 5 perccel korábban, 6:25-kor indul. A járat menetrendje Veszprém, Autóbusz-állomástól változatlan. 

Fejér megye

8236 (Dunaújváros) – Adony – Iváncsa – Beloiannisz - Besnyő 

A Besnyő és Iváncsa között, illetve Adony és Besnyő között közlekedő egyes járataink jellemzően 6 perccel később indulnak. Kérjük, utazásuk megtervezéséhez használják a menetrendek.hu-t vagy a Google térképeket. 

Győr-Moson-Sopron megye

7170 Kapuvár – Dénesfa – Répceszemere/Répcelak 
7173 Kapuvár – Himod – Dénesfa – Beled 

A tanszünetben munkanapokon 14:05-kor Beled, Áruháztól Dénesfa, Autóbusz-váróteremig közlekedő járat az iskolai előadási napokon érvényes menetrenddel megegyezően, meghosszabbított útvonalon Gyóró, Autóbusz-váróteremig jár. 

A tanszünetben munkanapokon 14:17-kor Dénesfa, Autóbusz-váróteremtől Beled, Vasútállomásig közlekedő járat meghosszabbított útvonalon jár: Gyóró, Autóbusz-váróteremtől indul, 14:24-kor. Az autóbusz Dénesfát nem érinti. 

7224 Sopron – Csapod – Cirák – Beled 

A tanév tartama alatt munkanapokon 14:45-kor Sopronból Beled, Áruházig közlekedő járat Gyóró települést is érinti. 

Veszprém megye

7380 Veszprém – Herend – Szentgál/Csehbánya 

A munkanapokon 17:00-kor Szentgálról Veszprémbe induló járat 5 perccel később, 17:05-kor indul. 

A munka- és szabadnapokon 17:40-kor Veszprémből Szentgálra közlekedő járat 5 perccel később, 17:45-kor indul. 

7386 Veszprém – Szentgál – Úrkút – Ajka 

A munkanapokon 7:00-kor Veszprémből Ajkára, illetve a vissza irányba 8:30-kor induló járat a továbbiakban naponta közlekedik. 

Új járat indul 16:35-kor Ajkáról Szentgálra (Úrkúton át). A csatlakozás biztosított munka- és szabadnapokon a 17:05-kor Szentgálról Veszprémbe induló 7380-as vonalszámú autóbuszra, a járat munkaszüneti napokon Veszprémig közlekedik.

Új járat indul munka- és szabadnapokon 17:10-kor Szentgálról Ajkára (Úrkúton át). A csatlakozás biztosított Szentgálon a Veszprém felől 17:03-ra érkező 7380-as vonalszámú járatról.  

7703 Tapolca – Révfülöp – Balatonhenye   

A munka- és szabadnapokon  14:55-kor Tapolcáról Révfülöpre közlekedő járat 5 perccel korábban, 14:50-kor indul. Révfülöp, Vasútállomásra 15:24-kor érkezik, ahol a csatlakozás biztosított a 15:26-kor Aszófő felé közlekedő 1808-as vonalszámú járatra. 

7834 Ajka – Halimba – Nyirád 

A 6:17-kor Nyirádról Ajkára közlekedő járat munkaszüneti napokon 7 perccel korábban, 6:10-kor indul és Szőc, Határvölgy, Autóbusz-váróterem érintésével közlekedik. A további megállóhelyeket 5 perccel később érinti. 

7836 Ajka – Halimba – Tapolca  

A 22:30-kor Ajkáról Tapolcára induló járat a továbbiakban Ajka (Padragkút), Csertelep megállóhely érintésével közlekedik. A további megállóhelyeket 3 perccel később érinti. 

7840 Ajka – Devecser – Somlójenő  

A munkanapokon 16:00-kor Ajkáról Devecserre közlekedő járat 10 perccel korábban, 15:50-kor indul. 

Zala megye

6296 Zalaegerszeg – Pókaszepetk – Zalaszentgrót – Mihályfa/Sümegcsehi – Sümeg 

Új járat indul munkanapokon 15:15-kor Sümeg, Autóbusz-állomásról Zalaszentgrót, Autóbusz-állomásra, valamint visszairányban 15:45-kor. A 15:45-kor Zalaszentgrótról induló autóbuszra átszállási lehetőség biztosított a Zalaegerszeg felől iskolai előadási napokon 15:35-kor, tanszünetben munkanapokon 15:40-kor érkező járatról. 

A tanszünetben munkanapokon 18:55-kor Sümegről Óhíd, Autóbusz-fordulóig közlekedő járat az iskolai előadási napokon érvényes menetrenddel megegyezően, meghosszabbított útvonalon Zalaszentgrót, Autóbusz-állomásig jár. Sümegről 5 perccel korábban indul és csatlakozást biztosít a Budapest, Győr, valamint Pécs felől érkező járatokról. 

6320 Zalaszentgrót – Zalabér – Türje – Zalaszentgrót 

A munkanapokon 5:00-kor Zalaszentgrótról Zalabéren át Zalaszentgrótra közlekedő körjárat 5 perccel később, 5:05-kor indul. Az autóbusz menetrendje Zalabér-Batyk, Vasútállomástól változatlan. 

6391 Keszthely – Hévíz – Karmacs – Mihályfa/Sümegcsehi – Sümeg 

A 13:15-kor Vindornyaszőlős, Postától Sümegre közlekedő járat Sümeg, Ady iskola megállóhelynél is megáll. 

6401 Nagykanizsa – Gelse – Orosztony / Pacsa 

A munkanapokon 5:30-kor Nagykanizsáról Orosztony, Autóbusz-fordulóig közlekedő járat 5:34-kor megáll Nagykanizsa, DOMUS bejárati út megállóhelynél. 

6405 Nagykanizsa – Galambok – Zalakaros – Balatonmagyaród 

A szabadnapokon 15:48-kor Balatonmagyaród, Petőfi utca 37. megállótól Nagykanizsára induló járat Zalakaros érintésével közlekedik. 

6415 Nagykanizsa – Zalakaros – Zalaszabar – Sármellék/Zalaapáti – Hévíz – Keszthely 

A munkanapokon 12:20-kor Nagykanizsáról Keszthelyre, valamint visszairányban 15:00-kor induló járat Sármellék helyett Zalaapáti és Esztergályhorváti települések érintésével jár. Az autóbusz szabad- és munkaszüneti napokon is közlekedik.