Navigáció átugrása

Menetrendi változások december 10-étől

2017. november 24.

2017. december 10-étől (vasárnaptól) az alábbi menetrendi változások lépnek életbe a felsorolt autóbuszvonalakon:

Távolsági járatok

1031 Budapest–Bátonyterenye–Ózd

A hetek utolsó munkanapján 17:00-kor új gyorsjárat indul Budapestről Ózdra, az alábbi menetrend szerint.

Megállóhely Indulási
idő
Budapest, Stadion autóbusz-pályaudvar 17:00
Bátonyterenye (Nagybátony), bányaváros 18:28
Pétervására, autóbusz-váróterem 18:53
Borsodnádasd, autóbusz-váróterem 19:14
Ózd, bolyki elágazás 19:27
Ózd, autóbusz-állomás 19:30

1050 Budapest–Gyöngyös/Ludas–Kerecsend–Eger

Az Egerből 20:30-kor Gyöngyös érintésével Budapestre közlekedő járat 15 perccel korábban közlekedik, az alábbi kivonatos menetrend szerint.

Megállóhely Idő
Eger, autóbusz-állomás 20:15
Gyöngyös, autóbusz-állomás (érkezés) 21:10
Gyöngyös, autóbusz-állomás (indulás) 21:15
Budapest, Stadion autóbusz-pályaudvar 22:25

1085 Budapest–Kecskemét–Szarvas–Békéscsaba

A hetek első munkanapját megelőző napon 16:15-kor Szarvasról Budapestre közlekedő járat Tiszakürt, községháza megállóhely érintése nélkül közlekedik. A járat Tiszaug, községháza megállóhelyet 17:14-kor, Lakitelek, autóbusz-váróterem megállóhelyet 17:21-kor érinti.

1131 Budapest–Dunaújváros–Szekszárd–Mohács–Harkány

A hetek első munkanapját megelőző napon 15:40-kor Mohácsról Budapestre közlekedő járat 16:22-kor Várdomb, kultúrotthon megállóhelyen, 16:45-kor Szekszárd, autóbusz-állomáson is megáll. A járat Szekszárd és Budapest között az M6-os autópályán közlekedik, Budapest, Népliget autóbusz-pályaudvarra 18:40-kor érkezik.

1175 Budapest–Mernye–Kaposvár

A Budapestről 13:30-kor Somogybabod – Mernye útvonalon Kaposvárra közlekedő járat tanév tartama alatt a hetek első munkanapját megelőző napokon Nagyatádig meghosszabbított útvonalon közlekedik, az alábbi (kivonatos) menetrend szerint.

Megállóhely Idő
Budapest, Népliget autóbusz-pályaudvar 13:30
Kaposvár, autóbusz-állomás (érkezés) 16:05
Kaposvár, autóbusz-állomás (indulás) 16:10
Nagyatád, autóbusz-állomás 17:05

A tanév tartama alatt a hetek első munkanapját megelőző napokon Kaposvárról 19:15-kor Mernye – Somogybabod útvonalon Budapestre közlekedő járat Nagyatádtól meghosszabbított útvonalon közlekedik, az alábbi (kivonatos) menetrend szerint.

Megállóhely Idő
Nagyatád, autóbusz-állomás 18:20
Kaposvár, autóbusz-állomás (érkezés) 19:15
Kaposvár, autóbusz-állomás (indulás) 19:30
Budapest, Népliget autóbusz-pályaudvar 22:05

1184 Lenti–Letenye–Nagykanizsa–Budapest

A hetek első munkanapját megelőző napon Lentiből 15:20-kor Letenye – Nagykanizsa útvonalon Budapestre közlekedő járat Lenti és Nagykanizsa között 55 perccel később, Nagykanizsa és Budapest között 60 perccel később közlekedik, az alábbi (kivonatos) menetrend szerint.

Megállóhely Idő
Lenti, autóbusz-állomás 16:15
Letenye, autóbusz-állomás (érkezés) 16:55
Letenye, autóbusz-állomás (indulás) 17:00
Nagykanizsa, autóbusz-állomás (érkezés) 17:25
Nagykanizsa, autóbusz-állomás (indulás) 17:40
Budapest, Népliget autóbusz-pályaudvar 20:20

1188 Budapest – Keszthely – Hévíz – Zalaegerszeg – Lenti

A 4 sz. járat 30 perccel később közlekedik, valamint Keszthely, kollégium megállóhelyen nem áll meg.

1205 Budapest–Székesfehérvár–Várpalota–Veszprém

A naponta Budapestről 17:00-kor Székesfehérvárra közlekedő járat munkaszüneti napokon megszűnik, a továbbiakban csak hétfőtől szombatig közlekedik. Az eljutást a 16:45-kor Székesfehérvár – Várpalota útvonalon Balatonfüredre, valamint a 17:15-kor Székesfehérvár – Várpalota útvonalon Veszprémbe közlekedő járatok biztosítják.

Vác és környéke

334 Vác – Rád – Penc – Keszeg – Alsópetény – Nézsa – Legénd – Nógrádsáp

A Vác, Autóbusz-állomásról 7:05-kor Nógrádsápra induló járat helyett a továbbiakban két autóbusz közlekedik.

  • 7:15 Vác, Autóbusz-állomás – 7:41 Penc, acsai elágazás
  • 7:15 Vác, Autóbusz-állomás – 8:16 Nógrádsáp, vegyesbolt

A Vác-Nógrádsáp járat Vác, autóbusz-állomás és Penc, acsai elágazás között nem áll meg

334 Vác, ContiTech Hungaria – Vác, autóbusz-állomás

A Vác, ContiTech Hungaria megállótól 5:59-kor Vác, Autóbusz-állomásra induló járat utasforgalom hiányában hétfői napokon nem közlekedik.

342 Vác – Csörög – Vácrátót – Őrbottyán – Váckisújfalu – Galgamácsa – Iklad – Aszód
455 Vác – Csörög – Vácrátót – Őrbottyán – Veresegyház – Szada – Gödöllő

  • A Vác, Autóbusz-állomásról 14:35-kor Aszódra induló 342-es jelzésű járat iskolai előadási napokon meghosszabbított útvonalon, Vác, Szérűskerttől közlekedik.
  • A Vác, Autóbusz-állomásról 15:35-kor Gödöllőre induló 455-ös jelzésű járat iskolai előadási napokon meghosszabbított útvonalon, Vác, Szérűskerttől közlekedik.

Börzsöny térsége

351 Szokolya – Kismaros – Verőce – Vác

  • A Szokolyáról 5:55-kor Vácra induló járat (munkanapokon) 2 perccel korábban 5:53-kor indul.

352 Szokolya – Kismaros

  • A Szokolyáról 5:55-kor Kismarosra induló járat (szabad- és munkaszüneti napokon) 2 perccel korábban 5:53-kor indul.

355 Szob – Ipolydamásd – Letkés – Ipolytölgyes – Nagybörzsöny – Vámosmikola – Perőcsény – Kemence – Bernecebaráti

Munkaszüneti napokon két új járat közlekedik:

  • 14:30 Bernecebaráti, Bem u. – 15:40 Szob, vasútállomás
  • 15:15 Szob, vasútállomás – 16:21 Bernecebaráti, Bem u.

Mindkét járat érinti Nagybörzsönyt.

Gödöllő és Aszód környéke

409 Hatvan – Tura – Galgahévíz – Hévízgyörk – Aszód

A Hatvanból 14:10-kor Turán át Aszódra induló járat 5 perccel később 14:15-kor indul.

410 Gödöllő – Kistarcsa – Budapest

A Gödöllőről 5:35-kor Budapestre induló járat Kistarcsa, Megyei kórház megállóhely érintésével közlekedik.

428 Aszód – Kartal – Verseg
430 Kistarcsa – Gödöllő – Aszód – Kartal – Verseg – Héhalom – Szirák – Bér

Iskolai előadási napokon új 430-as járat indul Kistarcsa, Megyei kórháztól 6:30-kor Gödöllő, Aszód, Kartal, Verseg, Héhalom, Szirák települések érintésével Bérre.

Ezzel egyidejűleg nem közlekedik:

  • A Gödöllő autóbusz-állomásról 6:55-kor Aszód, vasútállomásra induló 426-os jelzésű járat.
  • Az Aszód, vasútállomásról 7:50-kor Bérre induló 430-as jelzésű járat.

Az Aszód, Kossuth L. u. 2.-től 7:55-kor Versegre induló 428-as jelzésű járat 5 perccel korábban 7:50-kor indul és Aszód, vasútállomás érintésével közlekedik.

444 Gödöllő, Bessenyei Gy. u. – Gödöllő, Autóbusz - állomás

Az Gödöllő, Bessenyei Gy. u. megállóhelyről 7:07-kor Gödöllő, Autóbusz - állomásra induló 444-es jelzésű járat nem közlekedik.

Gyömrő, Cegléd, Újhartyán

510 Budapest – 31-es út – Maglód – Gyömrő

Az iskolai előadási napokon 6:05-kor Gyömrő, Harmónia-Uszoda megállóhelyről Budapestre induló járat 15 perccel korábban közlekedik

532 Cegléd, posta – autóbusz-állomás – Cegléd, PEMÜ

az alábbi járatok 5 perccel korábban közlekednek:

  • az iskolai előadási napokon 7:25-kor Cegléd, autóbusz-állomásról Cegléd, PEMÜ felé induló járat,
  • az iskolai előadási napokon 7:32-kor Cegléd, PEMÜ megállóhelyről Cegléd, Posta felé induló járat,
  • a munkanapokon 7:45-kor Cegléd, Posta megállóhelyről Cegléd, Autószervizhez induló járat,
  • a munkanapokon 7:53-kor Cegléd, Autószerviz megállóhelyről Cegléd, autóbusz-állomásra induló járat.

642 Újhartyán – Ócsa

Az iskolai előadási napokon 13:25-kor Újhartyán, Szerviz megállóhelyről Ócsára induló járat 15 perccel később közlekedik.

Szigetszentmiklós és környéke

682, 683 Szigetszentmiklós, Városháza – Ádám Jenő st. – Boglya utca – Városháza

A kora délutáni időszakban közlekedő járatok zsúfoltságának csökkentése és az utasforgalom egyenletesebb eloszlásának biztosítás érdekében:

  • az iskolai előadási napokon 13:42-kor Szigetszentmiklós, Városháza megállóhelyről induló járat 8 perccel később közlekedik,
  • az iskolai előadási napokon 13:54-kor Szigetszentmiklós, Városháza megállóhelyről induló járat 1 perccel később közlekedik.

677 Szigetszentmiklós, vh. (iskola) – Teleki utca – Szigetszentmiklós, vh.

A munkanapokon 5:25-kor Szigetszentmiklós, Városháza (Iskola) megállóhelyről induló járat 5 perccel korábban közlekedik a korábbi, Budapest, Csepel felé 5:30-kor induló járatra történő átszállás biztosíthatósága érdekében.

692-696 Szigethalom, aut. áll. – Csillag u. – Nyár u. – Tököli Parkerdő – Szigethalom, aut. áll.

A munkanapokon 5:30-kor Szigethalom, autóbusz-állomásról induló járat 5 perccel korábban közlekedik a kedvezőbb HÉV-csatlakozások biztosítása érdekében.

Érd és Törökbálint környéke

700 Budapest, Budatétény–Érd

Budatétény, Campona áruház kedvezőbb kiszolgálása érdekében az autóbuszvonal menetrendje a délelőtti és esti időszakban változik.

756 Budapest – Budaörs – Törökbálint – Érd – Százhalombatta

  • A 7:15-kor Érdről Törökbálintra közlekedő 756-os autóbusz megszűnik. A járat helyett a Százhalombattáról 6:55-kor induló 756-os autóbusszal lehet eljutni Érdről Törökbálintra, amely a továbbiakban megáll Törökbálint, Sportközpont megállóhelyen is.
  • A 8:30-kor Budapestről induló 756-os járat is megszűnik.

755 Budaörs – Törökbálint – Érd

  • A 8:13-kor Törökbálint, Nyár utcától induló autóbusz 15 perccel később, meghosszabbított útvonalon (a Lőcsei úton keresztül) Érd, Autóbusz-állomásig közlekedik.

10-es út térsége

Az alábbi vonalak egyes járatainak menetrendjei kis mértékben megváltoznak, a járatok az egyes megállóhelyeket a korábbiakhoz képest pár perc eltéréssel érintik:

 

810 Budapest–Pilisvörösvár–Piliscsaba–Leányvár–Kesztölc

A járatok Kesztölc, autóbusz-fordulóból Budapest felé indulva a kesztölci megállóhelyeket – az eddigiekhez képest – fordított sorrendben érintik (kivonatos menetrend).

  M M 16 16
Kesztölc, autóbusz-forduló 4:56 5:41 6:26 15:26
Kesztölc, alsó 4:58 5:43 6:28 15:28
Kesztölc, Szabadság tér 4:59 5:44 6:29 15:29
Kesztölc, felső 5:00 5:45 6:30 15:30
Kesztölc, Csurgó 5:01 5:46 6:31 15:31
Leányvár, vasútállomás 5:07 5:52 6:37 15:37
Piliscsaba, iskola 5:18 6:03 6:48 15:48
Pilisvörösvár, városháza 5:31 6:16 7:02 16:01
Budapest, Árpád híd autóbusz-állomás 6:00 6:50 7:45 16:30

M munkanapokon

16 tanév tartama alatt munkanapokon, kivéve a XII. 27-31. közötti munkanapokon

A fentieken túl, a vonal járatai egyik irányban sem állnak meg a Jószerencsét Tsz. megállóhelyen.

Dunakanyar, Szentendre környéke

860 Pomáz–Pilisszentkereszt–Dobogókő
861 Pomáz–Pilisszentkereszt

  • A Dobogókő, hegytető megállóhelyről 6:03-kor Pilisszentkereszt, autóbusz-forduló betéréssel Pomáz, autóbusz-állomásra közlekedő 860-as autóbusz 5 perccel korábban közlekedik.
  • A Pilisszentkereszt, autóbusz-forduló megállóhelyről 6:38-kor Pomáz, autóbusz-állomásra közlekedő 861-es autóbusz 5 perccel korábban közlekedik.

872 Budapest–Szentendre, aut. áll.–Szentendre, Püspökmajori ltp.–Szentendre, aut. áll.

A szabad- és munkaszüneti napokon Szentendre, autóbusz-állomásról 11:45-kor induló, a Püspökmajori lakótelep érintésével Budapest, Újpest-Városkapuig közlekedő 872-es autóbusz rövidített útvonalon, csak a Szentendre, autóbusz-állomás – Szentendre, Püspökmajori lakótelep - Szentendre, autóbusz-állomás útvonalon közlekedik.

882 Budapest–Szentendre–Dunabogdány–Visegrád, Újtelep
889 Budapest–Szentendre–Dunabogdány–Visegrád–Pilismarót

  • Az iskolai előadási napokon Szentendre, autóbusz-állomásról 5:55-kor Visegrád, Újtelep megállóhelyig közlekedő 882-es autóbusz 30 perccel korábban, meghosszabbított útvonalon, 889-es vonalszámmal Pilismarót, községháza megállóhelyig közlekedik, ahová 6:27-kor érkezik.
  • Az iskolai előadási napokon Visegrád, Újtelep megállóhelyről 6:48-kor Szentendre, autóbusz-állomásig közlekedő 882-es autóbusz 6:32-kor Pilismarót, községháza  megállóhelyről indul 889-es vonalszámmal, valamint Budapest, Újpest-Városkapuig meghosszabbított útvonalon közlekedik, ahová 8:05-kor érkezik.

884 Budapest–Szentendre–Dunabogdány
890 Budapest–Szentendre–Tahitótfalu, Váci rév

  •  Az iskolai előadási napokon Szentendre, autóbusz-állomásról 14:05-kor Tahitótfalu, Hősök tere betéréssel Dunabogdány, Községháza megállóhelyig közlekedő 884-es autóbusz 890-es vonalszámmal, rövidített útvonalon, csak Tahitótfalu, Hősök tere megállóhelyig közlekedik.
  •  A szabad- és munkaszüneti napokon Tahitótfalu, Váci rév megállóhelyről 12:10-kor Szentendre, autóbusz-állomásig közlekedő 890-es járat Budapest, Újpest-Városkapuig meghosszabbított útvonalon közlekedik, ahová 13:15-kor érkezik.

Megállóhely átnevezések

Régi név Új név
Cegléd, Mészáros L. ált. isk. Cegléd, Szent Kereszt katolikus ált. isk.
Csévharaszt, aut. vt. Csévharaszt, Csillag sarok
Csörög, v.mh.bej.út Csörög, Kisfaludy u.
Őrbottyán, Barátság Tsz. Őrbottyán, Kvassay telep
Őrbottyán, Fő út 21. Őrbottyán, Fő út
Őrbottyán, Fő út 104. Őrbottyán, Őrhegyi u.
Őrbottyán, orvosi rend. Őrbottyán, Rendőrőrs
Őrbottyán, Rákóczi út 140. Őrbottyán, Hajós Alfréd u.
Őrbottyán, Rákóczi út 226. Őrbottyán, Rákóczi Ferenc u. autóbusz-forduló
Sződ-Flock puszta Sződ, Floch-puszta