Navigáció átugrása

Nyíregyháza – módosul a helyi járatok menetrendje június 18-tól

2022. június 13.

2022. június 18-tól tovább fejlődik a 2020-ban megújult nyíregyházi hálózat és menetrend. Az elmúlt két év tapasztalatai, mérései, illetve a beérkezett igények alapján tovább bővülnek a városrészek közötti kapcsolatok, új vonalak jönnek létre, és módosul a menetrend is, így nyártól még könnyebb lesz Nyíregyházán autóbusszal utazni.

A hálózatot és menetrendet érintő valamennyi módosítás mögött az utazóközönség hivatalos csatornákon beérkező és megvalósítható észrevételei, a turisztikai szezonális igények, illetve utasszámlálási adatok, munkáltatói fórumok eredményei állnak.

A legfontosabb változások a következők:

  • Közvetlen kapcsolat Borbánya – Örökösföld – Jósaváros és a Vasútállomás között az új 25-ös autóbusszal
  • A 8B helyett a folyamatosan, immár körjáratként közlekedő 55-ös járat érinti a Fürdő utcai megállóhelyet.
  • Módosuló útvonal a 9-es vonalán, az autóbuszok Huszár-telepről Örökösföldre közlekednek
  • Vasútállomás – Kertváros között az új 26-os autóbusz közlekedik, az Esélycentrum érintésével
  • 900-as jelzéssel új éjszakai körjárat közlekedik hétvégén éjszakánként.
  • Változó menetrendek, pontosabb menetidők
  • Számos megálló neve is megváltozik, egységessé válnak a helyi és helyközi autóbuszok megállóhely nevei

A hálózati és menetrendi fejlesztések Nyíregyháza Önkormányzata, a Volánbusz Zrt. és a tervező, a Mobilissimus együttműködésében valósulnak meg. 

A tanítási időszakban érvényes menetrend szeptember 1-jétől lép érvénybe, figyelembe véve az új járatokkal kapcsolatos tapasztalatokat, valamint az esetlegesen beérkező lakossági észrevételeket.

Közlekedési kapcsolatok Nyíregyháza belvárosa és Sóstógyógyfürdő, illetve Sóstóhegy között

Az autóbusz a Vasútállomáson csatlakozik az InterCity vonatokhoz, majd a Belváros, és az Egyetem érintésével ér el Sóstógyógyfürdőre. 

Módosul az 55-ös autóbusz útvonala. Sóstógyógyfürdőre eredeti útvonalán érkezik Örökösföld felől, majd a Berenát utcán és a Kemecsei úton haladva tér vissza eredeti útvonalára. Ezzel egyidőben a kísérleti jelleggel, időszakosan közlekedő 8B autóbusz megszűnik, Berenát utcai szakaszán tehát a módosított 55-ös járat vehető igénybe, így a Fürdő utca megállóhely minden nap elérhető lesz. Az 55-ös autóbusszal átszállásmentesen elérhető a Jósaváros lakótelep, a Belváros és a Kórház is.
Fontos változás, hogy az Állatpark, a Krúdy Vigadó és Sóstógyógyfürdő megállóhelyeken az eddig megszokott megállóval szemben kell felszállni az 55-ös autóbuszra a Belváros és Örökösföld felé.

Változatlan útvonalon közlekednek a 14 és 14F járatok a Vasútállomás és Sóstóhegy között. Az autóbuszok Sóstógyógyfürdő keleti oldala, illetve Sóstóhegy és a Vasútállomás között közlekednek, érintve Jósaváros lakótelepet, a Belvárost és a Búza téri vásárcsarnokot. A Sóstóhegy nyugati oldalán élők eljutását segíti a módosuló 55-ös autóbusz közlekedése is.

Változatlan útvonalon közlekedik a 8-as autóbusz a Vasútállomás és Sóstógyógyfürdő között.

Retro autóbuszok közlekedése

2022. június 18-tól augusztus 31-ig minden vasárnap és ünnepnap közlekedik a Nyíregyháza Retro járat arculattal ellátott Ikarus 280 magaspadlós csuklós autóbusz a 8-as és 55-ös vonalalakon. 

Jegyek válthatók az autóbuszvezetőknél és a Mobiljegy alkalmazásban, valamint a Volánbusz Zrt. és MÁV-Start Zrt. pénztáraiban és jegykiadó automatáknál, a MÁV applikációban és a viszonteladóknál.

Viszonylat Indul Induló végállomás Érkezik Érkező végállomás
55 8:50  Örökösföld  9:17  Sóstógyógyfürdő 
8 9:18  Sóstógyógyfürdő  9:39  Vasútállomás 
8 9:40  Vasútállomás  10:00  Sóstógyógyfürdő 
8 10:12  Sóstógyógyfürdő  10:33  Vasútállomás 
8 10:40  Vasútállomás  11:00  Sóstógyógyfürdő 
8 11:12  Sóstógyógyfürdő  11:33  Vasútállomás 
8 11:40  Vasútállomás  12:00  Sóstógyógyfürdő 
55 12:20  Sóstógyógyfürdő  12:49  Örökösföld 
55 14:50  Örökösföld  15:17  Sóstógyógyfürdő 
8 15:18  Sóstógyógyfürdő  15:39  Vasútállomás 
8 15:40  Vasútállomás  16:00  Sóstógyógyfürdő 

Új éjszakai körjárat közlekedik hétvégén éjszakánként

2022. június 17-től módosul a térség éjszakai közlekedése: hétvégi napokra virradó éjszakákon 900 -as jelzéssel új éjszakai körjárat közlekedik. Az autóbuszok a Vasútállomásról 23:48-kor és 0:48-kor, Sóstógyógyfürdőről 0:10-kor és 1:10-kor indulnak, körjáratként.

Jegyek válthatók az autóbuszvezetőknél és a Mobiljegy alkalmazásban, valamint a Volánbusz Zrt. és MÁV-Start Zrt. pénztáraiban és jegykiadó automatáknál, a MÁV applikációban és a viszonteladóknál.

Éjszakai járatok közlekedése:

Vasútállomás 23:48 0:48
Toldi utca (Autóbusz-állomás) 23:49 0:49
Szabolcs utca 23:50 0:50
Bessenyei tér 23:51 0:51
Új utca 23:52 0:52
Mező utca 5. 23:53 0:53
Rákóczi utca 50. 23:54 0:54
Búza tér 23:55 0:55
Vay Ádám körút 23:56 0:56
Nyár utca 23:57 0:57
Volánbusz Zrt. 23:59 0:59
Jósavárosi piac 0:01 1:01
Jósaváros 0:02 1:02
Csaló köz 0:03 1:03
Schmidt Mihály utca 0:04 1:04
Sóstói úti kórház 0:05 1:05
Állatpark (ZOO) 0:08 1:08
Krúdy Vigadó 0:09 1:09
Sóstógyógyfürdő 0:10 1:10
Fürdő utca 0:11 1:11
Berenát utca 0:12 1:12
Csónak utca 0:13 1:13
Kemecsei út (Vénusz utca) 0:14 1:14
Korányi Frigyes utcai elágazás 0:16 1:16
Csillagvirág utca 0:17 1:17
Fábián Zoltán utca 0:18 1:18
Leffler Sámuel utca 0:19 1:19
Csaló köz 0:20 1:20
Jósaváros 0:21 1:21
Jósavárosi templom 0:22 1:22
TESCO áruház 0:24 1:24
Bevásárlóközpontok 0:27 1:27
Örökösföld 0:29 1:29
Szalag utca 0:30 1:30
Örökösföldi piac 0:31 1:31
Család utca, hőközpont 0:32 1:32
EÜ. Szakközépiskola 0:33 1:33
Rendelőintézet 0:34 1:34
Megyei Bíróság 0:37 1:37
Országzászló tér 0:38 1:38
Szabolcs utca 0:39 1:39
Toldi utca (Autóbusz-állomás) 0:40 1:40
Vasútállomás 0:42 1:42

További információ a nyiregyhaza.volanbusz.hu oldalon vagy a menetrend.app mobilapplikációban és a Google Maps felületen érhető el, amely segítségével előre megtervezhető az utazás!