Navigáció átugrása

Menetrendi változások augusztus 1-jétől

2022. július 20.

2022. augusztus 1-jétől az alábbi menetrendi változások lépnek életbe:

Országos (távolsági járatok)

1077 Budapest – Jászberény – Nagykörű – Szolnok

A továbbiakban minden járat megáll az alábbi megállóhelyeken:

  • Jászfényszaru, 101 sz. ABC
  • Jászfényszaru, Samsung
  • Jászjákóhalma, Budai tanya
  • Jászapáti, Mezőgazdasági tanüzem
  • Tiszasüly, Temető

1468 Szolnok – Tiszafüred – Eger

Valamennyi járat megáll Poroszló, Ökocentrum megállóhelyen.

Az 5:35-kor Szolnokról Egerbe közlekedő járat Tiszafüred, Autóbusz-állomásról 5 perccel később, 8:01-kor indul tovább.

1668 Szombathely – Zalaegerszeg – Kaposvár – Pécs

A 12:00-kor Pécsről Szombathelyre közlekedő járat 16:25-kor megáll Körmend, TESCO Hipermarket megállóhelynél.

1717 Győr – Pápa – Ajka – Tapolca – Révfülöp

Az 5:35-kor Győrből Révfülöp, Vasútállomásig közlekedő járat 5 perccel korábban, 5:30-kor indul. A járat menetrendje Pápa, Autóbusz-állomástól változatlan.

1735 Várpalota – Veszprém – Balatonfüred – Keszthely – Nagykanizsa

A járatok Sármellék, Dózsa utca 91. megállóhelynél is megállnak.

1794 Győr – Pápa – Sümeg – Hévíz – Keszthely – Nagykanizsa

Az 5:25-kor Pápáról Keszthelyre közlekedő járat 6:02-kor megáll Devecser, Vasútállomás bejárati út megállóhelynél.

 

Bács-Kiskun megye

5043 Szeged – Öttömös – Kelebia – Bácsalmás

A 17:55-kor Bácsalmásról Szegedre induló járat Öttömös, Erdei forduló érintésével közlekedik, valamint Öttömös, Dobó-tanya és Zákányszék, Tálas-tanya között egyes megállóhelyeket a korábbiaktól eltérő időpontban érint.

5381 Kunszentmiklós – Soltszentimre/Solt

Új járat indul nyári tanszünetben munkanapokon 6:25-kor Szabadszállásról Kunszentmiklósra.

 

Borsod-Abaúj-Zemplén megye

4101 Ózd – Farkaslyuk

4158 Ózd – Farkaslyuk

A munkaszüneti napokon 9:05-kor Ózdról Farkaslyuk, Vájár út megállóhelyre közlekedő járat 25 perccel később, 9:30-kor indul, és 4101 vonalszámmal közlekedik változatlan útvonalon.

A 13:35-kor Ózdról Farkaslyuk, Vájár úthoz közlekedő járat tanszünetben munkanapokon 4158 vonalszámmal közlekedik változatlan útvonalon.

A munkaszüneti napokon 9:25-kor Farkaslyukból Ózdra közlekedő járat 20 perccel később, 9:45-kor indul.

A szabad- és munkaszüneti napokon 14:05-kor Farkaslyukból Ózdra közlekedő járat menetideje kis mértékben módosul.

A munkanapokon 14:05-kor Farkaslyukból Ózdra közlekedő járat tanítási napokon 5 perccel később, 14:10-kor indul, és 4101 vonalszámmal közlekedik változatlan útvonalon.

4102 Ózd – Hangony – Kissikátor – Domaháza

4186 Ózd – Hangony – Kissikátor – Domaháza

A munkanapokon 6:15-kor Ózdról Domaházára közlekedő járat 13 perccel korábban, 6:02-kor indul, és 4102 vonalszámmal jár.

A munkanapokon 9:45-kor, valamint szabadnapokon 9:57-kor Ózdról Domaházára közlekedő járat a továbbiakban egységesen 9:50-kor indul.

A 11:30-kor Ózd, Kórház megállóhelyről Domaházára közlekedő járat munkanapokon és szabadnapokon 10 perccel később, 11:40-kor indul, és Ózd, autóbusz-állomás helyett Ózd, Gyújtó tér megállóhelyen áll meg. A járat munkaszüneti napokon 5 perccel később, 11:35-kor indul, valamint Ózd belterületén a Hotel Ózd, 48-as utca 8., Petőfi tér  és Gyújtó tér megállóhelyeken is megáll.

A munkanapokon 12:25-kor Ózdról Hangonyba közlekedő járat rövidített útvonalon közlekedik: A Kórház megállóhelyről indul 12:30-kor, ezért a járat Ózd belterületén a Hotel Ózd, a 48-as utca 8., a Petőfi tér  megállóhelyeket nem érinti, valamint Ózd, Autóbusz-állomás helyett Ózd, Gyújtó tér megállóhelyen áll meg.

A tanszünetben munkanapokon 13:25-kor Ózdról Hangonyba közlekedő járat Ózd, Autóbusz-állomás helyett Ózd, Gyújtó tér megállóhelyen áll meg 13:36-kor.

A szabadnapokon 13:37-kor Ózdról Domaházára közlekedő járat 7 perccel korábban, 13:30-kor indul.

A munkanapokon 16:20-kor Ózdról Domaházára közlekedő járat 3 perccel korábban, 16:17-kor indul.

A munkanapokon 17:05-kor Ózdról Domaházára közlekedő járat (a hétvégi menetrenddel egyezően) Ózd, Autóbusz-állomásról 17:17-kor indul, és nem érinti a Hotel Ózd, a 48-as utca 8., a Petőfi tér, Kórház megállóhelyeket.

A tanítási napokon 7:10-kor Domaházáról Ózdra közlekedő járat rövidített útvonalon Ózd, Kórház érintése nélkül közlekedik az Autóbusz-állomásig.

A szabadnapokon 8:40-kor Domaházáról Ózdra közlekedő járat megáll Ózd, Gyújtó tér megállóhelyen 9:24-kor. Ózd, Autóbusz-állomásra 9:34-kor érkezik.

A munkanapokon és szabadnapokon 10:40-kor Domaházáról Ózdra közlekedő járat az Autóbusz-állomás helyett Ózd, Gyújtó tér megállóhelyen áll meg 11:24-kor.

4104 ÓzdBánrévePutnokRagályAggtelek

4140 ÓzdBánrévePutnokRagályAggtelek

A szabadnapokon 8:55-kor Ózdról Aggtelekre, valamint a 6:55-kor Ragályból Ózdra közlekedő járat a továbbiakban 4104 vonalszámmal jár.

 

Csongrád-Csanád megye

5043 Szeged – Öttömös – Kelebia – Bácsalmás

A 17:55-kor Bácsalmásról Szegedre induló járat Öttömös, Erdei forduló érintésével közlekedik, valamint Öttömös, Dobó-tanya és Zákányszék, Tálas-tanya között egyes megállóhelyeket a korábbiaktól eltérő időpontban érint.

5045 Szeged – Zákányszék – Ruzsa – Öttömös – Pusztamérges

A munkanapokon 8:30-kor Szegedről Pusztamérgesre közlekedő járat nem áll meg Öttömös, Dobó-tanya megállóhelyen.

A munkanapokon 16:20-kor Öttömös, ABC megállóhelyről Öttömös, ABC megállóhelyre közlekedő körjárat Öttömös, Dobó-tanya megállóhelyen nem áll meg.

A 3:55-kor Pusztamérgesről Szegedre közlekedő járat 4 perccel korábban, 3:51-kor indul, valamint Öttömös, Erdei forduló megállóhely érintésével közlekedik.

 

Hajdú-Bihar megye

4446 DebrecenHajdúszoboszlóNádudvarPüspökladány

A 4:20-kor Nádudvarról Hajdúszoboszlóra közlekedő járat Hajdúszoboszló, Szabadság Szálló megállóhely érintésével közlekedik.

Új járat indul június 16-tól augusztus 31-ig naponta 22:30-kor Hajdúszoboszlóról Nádudvarra, valamint visszairányban 23:00-kor.

 

Heves megye

1305 Salgótarján – Bátonyterenye – Pásztó – Gyöngyös

A vonalon közlekedő legtöbb járat meghosszabbított útvonalon, Gyöngyös, Vasútállomás bejárati útig közlekedik, valamint onnan indul.

1308 [Balassagyarmat –] Herencsény – Gyöngyös

A 13:45-kor Gyöngyösről Balassagyarmatra közlekedő járat meghosszabbított útvonalon jár: Gyöngyös, Vasútállomás bejárati út megállóhelytől indul 13:38-kor.

3484 Eger – Tarnalelesz – Pétervására

A tanszünetben munkanapokon 16:35-kor Egerből Pétervásárára közlekedő járat 5 perccel később, 16:40-kor indul.

3601 Hatvan – Petőfibánya – Apc

A munkanapokon 6:55-kor Petőfibánya, Autóbusz-váróteremtől Apcra közlekedő járat csak tanszünetben munkanapokon közlekedik. Az eljutás biztosított iskolai előadási napokon a 6:50-kor a Lőrinci, Vörösmajorból induló 3603 vonalszámú járattal.

A szabad- és munkaszüneti napokon 16:00-kor Apc, Petőfi tér megállóhelyről Hatvanba közlekedő járat meghosszabbított útvonalon, Apc, Autóbusz-fordulótól indul 16:00-kor.

3603 Gyöngyöspata/Apc – Selyp – Lőrinci, Vörösmajor

A vörösmajori középiskola jobb kiszolgálása érdekében a tanítási napokon 6:30-kor Apc, Autóbusz-fordulótól Petőfibányára közlekedő járat módosított útvonalon jár: Selyp után Petőfibánya helyett Lőrinci, Vörösmajor megállóhelyig közlekedik.

3610 Hatvan – Ecséd – Rózsaszentmárton – Szűcsi – Gyöngyöspata

A munkanapokon 15:45-kor Hatvanból Rózsaszentmártonba közlekedő járat megáll Ecséd, Hársfa utca és Ecséd, Zrínyi Miklós út megállóhelyeken.

A 20:15-kor Hatvanból Rózsaszentmártonba közlekedő járat menetideje kis mértékben változik, és Ecséd, Autóbusz-fordulótól csak leszálló utasok részére áll meg. Rózsaszentmárton, ÁFÉSZ megállóhelyre 8 perccel korábban, 20:53-kor érkezik.

A munkanapokon 16:25-kor Rózsaszentmárton, ÁFÉSZ megállóhelyről Ecsédre közlekedő járat 5 perccel később, 16:30-kor indul.

3612 Hatvan – Csány – Gyöngyös

A munkanapokon és szabadnapokon 18:40-kor Hatvanból Csányba közlekedő járat munkanapokon meghosszabbított útvonalon Gyöngyösig közlekedik.

A 20:20-kor Hatvanból Csányba közlekedő járat 10 perccel később, 20:30-kor indul.

A munkanapokon és szabadnapokon 19:35-kor Csány, Autóbusz-fordulótól Hatvanba közlekedő járat munkanapokon meghosszabbított útvonalon Gyöngyösről indul 19:35-kor. Csány, Autóbusz-fordulótól 20:04-kor indul tovább.

3657 Pásztó – Mátraszentimre

Az iskolai előadási napokon 7:00-kor és 15:20-kor Pásztó, Vasútállomásról Mátraszentimrére közlekedő járat minden munkanap jár.

A tanszünetben munkanapokon 16:20-kor Pásztó (Mátrakeresztes), Posta megállóhelyről Pásztóra közlekedő járat megszűnik.

Az iskolai előadási napokon 7:45-kor és 16:00-kor Mátraszentimre, Vadvirág turistaház megállóhelyről Pásztóra közlekedő járat minden munkanap közlekedik.

3662 Gyöngyös – Abasár – Domoszló – Vécs

A járatok ezentúl megállnak a Gyöngyös, Mérges utca 44. megállóhelyen is.

3680 Gyöngyös – Gyöngyöstarján – Gyöngyöspata – Rózsaszentmárton

A munkanapokon és szabadnapokon 17:32-kor Gyöngyöstarján, Autóbusz-váróteremtől Gyöngyösre közlekedő járat 1 perccel később, 17:33-kor indul.

3698 Visonta, Bánya irodaház – Gyöngyös – Gyöngyöspata – Rózsaszentmárton – Ecséd

A járatok ezentúl megállnak Gyöngyöspata, Rákóczi tanya megállóhelyen is.

 

Jász-Nagykun-Szolnok megye

4620 Szolnok – Rákóczifalva – Martfű – Cibakháza

A munkanapokon 4:50-kor Tiszaföldvárról Szolnokra közlekedő járat menetideje kis mértékben módosul.

4730 Karcag – Berekfürdő – Kunhegyes – Tiszaderzs

Az iskolai előadási napokon 14:36-kor Abádszalókról Kunhegyesre közlekedő járat a továbbiakban minden munkanap közlekedik.

4760 Tiszafüred – Tiszaroff – Kunhegyes

Az iskolai előadási napokon 13:40-kor Kunhegyesről Abádszakókra közlekedő járat a továbbiakban minden munkanap közlekedik.

 

Nógrád megye

Megállónév változás:

Bér, Italbolt megállóhely új elnevezése Bér, Fő tér.

3030 Salgótarján – Mátranovák – Mátraterenye (Nádújfalu)

A munkanapokon 16:00-kor és 17:10-kor Salgótarjánból Nádújfaluba közlekedő járat 10 perccel később, 16:10-kor és 17:20-kor indul.

3036 Szuha – Nemti – Mátraterenye

3136 Szuha – Nemti – Mátraterenye (új vonal)

A járatok a továbbiakban 3136 vonalszámmal közlekednek változatlan útvonalon és menetrend szerint.

3051 [Salgótarján –] Bátonyterenye – Dorogháza/Mátramindszent – Szuha

A 18:35-kor Salgótarjánból Mátraalmásra közlekedő járat menetideje kis mértékben módosul.

A 22:35-kor Salgótarjánból Mátraalmásra közlekedő járat menetideje kis mértékben módosul, valamint Szuha, Kossuth út 276. megállóhelytől csak leszálló utasok részére áll meg.

A 20:01-kor Szuha, Mátraalmás, Fő tér megállóhelyről Salgótarjánba közlekedő járat 2 perccel később, 20:03-kor indul, és menetideje kis mértékben módosul.

3154 Bátonyterenye – Nemti – Dorogháza – Mátramindszent – Szuha

A 6:08 órakor Bátonyterenye (Kisterenye) Nordmetál Kft.-től Nemtibe közlekedő járat menetideje kis mértékben módosul.

A 8:22-kor és 10:01-kor Bátonyterenye (Kisterenye), Jászai iskolától Szuhára közlekedő járat rövidített útvonalon, Bátonyterenye (Kisterenye), Jászai út megállóhelyről indul változatlan időpontban.

A 10:51-kor Szuha, Kossuth út 276. megállóhelyről Bátonyterenyére közlekedő járat rövidített útvonalon, Bátonyterenye (Kisterenye), Jászai út megállóhelyig közlekedik.

 

Pest megye

Nagytarcsa térsége

480 Budapest (Cinkota) – Nagytarcsa – Budapest (Cinkota)

Cinkota és Nagytarcsa között bővítjük az eljutási lehetőségeket a kora hajnali időszakban.

  • Új járat indul Nagytarcsa, Kistemplom megállóhelyről naponta 3:40-kor Cinkota, HÉV-állomás felé. Cinkotán csatlakozást biztosítunk az Örs Vezér terére induló első H8-as HÉV-hez is.

Kivonatos menetrend:

Vonal

Főbb megállóhelyek:

Indulási idő

480

Nagytarcsa, Kistemplom

3:40

Nagytarcsa, Petőfi telep

3:43

Nagytarcsa, Községháza

3:45

Nagytarcsa-Füzesliget

3:47

Budapest, Georgina utca

3:51

Budapest, Cinkota HÉV-állomás

3:54

HÉV

Budapest, Cinkota

4:08

Budapest, Örs vezér tere

4:22

Szintén új járat indul Cinkota, HÉV-állomásról naponta 3:57-kor Nagytarcsa, Kistemplom felé. A járatra átszállást biztosítunk az Örs vezér tere felől érkező 908-as éjszakai buszról a Georgina utca megállóhelyen.

Kivonatos menetrend:

Vonal

Főbb megállóhelyek:

Indulási idő

908

Astoria M

3:16

Blaha Lujza tér M

3:18

Keleti pályaudvar M

3:21

Puskás Ferenc Stadion M

3:24

Örs vezér tere M+H

3:34

Cinkota H

3:52

Georgina utca

3:55

480

Budapest, Georgina utca

3:59

Nagytarcsa-Füzesliget

4:04

Nagytarcsa, Kistemplom

4:10

Nagytarcsa, Községháza

4:11

Nagytarcsa, Petőfi telep

4:13

 

Dabas és Alsónémedi

626 Budapest – Alsónémedi – Dabas

  • A naponta Dabas, Gyón tatárszentgyörgyi elágazás megállóhelyről 3:55-kor induló járat ezentúl 5 perccel korábban, 3:50-kor indul és 627-es jelzéssel közlekedik. Budapest, Népligethez 4:52-kor érkezik.

 

  • A 627-es busz a Határ út helyett érinti a Közvágóhídnál és a Mester utcánál lévő megállókat is. A módosításnak köszönhetően átszállási lehetőséget és gyorsabb eljutást biztosítunk többek között a Boráros tér, a Nagykörút és a budai oldal irányába is. 

Kivonatos menetrend:

Főbb megállóhelyek:

Indulási idő

Dabas, Gyón tatárszentgyörgyi elágazás

3:50

Dabas, Gyón régi piactér

3:52

Dabas, Kaszinó

3:54

Dabas, Felső-Dabas

3:58

Dabas, Sári okmányhivatal

4:02

Alsónémedi, Szabadság tér

4:19

Alsónémedi, Árpád utca

4:22

Budapest, Soroksár, Hősök tere

4:34

Budapest, Pesterzsébet felső

4:41

Budapest, Közvágóhíd (Kvassay Jenő út)

4:48

Budapest, Mester utca / Könyves Kálmán körút

4:49

Budapest, Népliget

4:52

 

Szigethalom térsége

660 Budapest – Szigethalom – Dömsöd

  • A munkanapokon Dömsöd, Kossuth Lajos utca 136. megállóhelyről 17:54-kor induló járat ezentúl érinti Áporka belterületét is.

Kivonatos menetrend:

Főbb megállóhelyek:

Indulási idő

Dömsöd, Kossuth Lajos utca 136.

17:54

Kiskunlacháza, Móricz Zsigmond utca

18:07

Kiskunlacháza, Vasútállomás elágazás

18:11

Áporka, Autóbusz-forduló

18:17

Áporka, Petőfi Sándor utca

18:19

Áporka, Községháza

18:20

Taksony, Községháza

18:39

Dunaharaszti, HÉV-állomás

18:44

Budapest, Soroksár, Hősök tere

18:51

Budapest, Pesterzsébet felső

18:59

Budapest, Határ út

19:06

Budapest, Népliget

19:14

 

Érd térsége

704 Százhalombatta – Ercsi – Martonvásár

  • A munkanapokon Százhalombatta, DE Zrt. 2 sz. kapu megállóhelyről 15:40-kor és 16:40-kor induló járatok 5 perccel később, 15:45-kor és 16:45-kor indulnak. A járatok Ercsi, Vasútállomástól változatlan időpontban közlekednek.

Kivonatos menetrend:

Főbb megállóhelyek:

Indulási idő

Százhalombatta, DE-Zrt. 2 sz. kapu

15:45

16:45

Százhalombatta, DE-Zrt. főkapu

15:46

16:46

Százhalombatta, Csokonai utca

15:48

16:48

Százhalombatta, Hága László utca

15:50

16:50

Százhalombatta, ABC áruház

15:51

16:51

Százhalombatta, Jókai köz

15:52

16:52

Százhalombatta, DKV főkapu

15:50

16:50

Ercsi, Vásár tér

16:03

17:03

Ercsi, Temető utca

16:04

17:04

Ercsi, Áruház

16:06

17:06

Ercsi, Tiszti klub

16:07

17:07

Ercsi, Dózsa György út

16:09

17:09

Ercsi, Budai Nagy Antal utca

16:10

17:10

Ercsi, Vasútállomás bejárati út

16:11

17:11

Ercsi, Vasútállomás (érkezés)

16:12

17:12

Ercsi, Vasútállomás (indulás)

16:18

17:18

Ráckeresztúr, Hősök tere

16:26

17:26

Martonvásár, Vasútállomás

16:38

17:38

 

Vas megye

6970 Szentgotthárd – Csörötnek – Őriszentpéter – Bajánsenye

A tanszünetben munkanapokon 6:50-kor Őriszentpéterről Szentgotthárdra közlekedő járat meghosszabbított útvonalon jár: Bajánsenye, Autóbusz-váróteremtől indul, 6:40-kor.

Új járat indul tanszünetben munkanapokon 6:30-kor Őriszentpéter, Autóbusz-állomásról Bajánsenye, Autóbusz-váróteremig.

 

Veszprém megye

7700 Tapolca – Nyirád – Devecser

A munkanapokon 14:55-kor Tapolcáról Sáskára, valamint a visszairányba 15:10-kor  induló járat hosszabb útvonalon jár, Zalahaláp, Ódörögd megállóhelyig közlekedik illetve onnan indul.

7755 Sümeg – Csabrendek, Nagytárkány – Nyirád

A munkanapokon 13:25-kor Sümegről Nyirádra közlekedő járat tanszünetben 10 perccel korábban, 13:15-kor indul.

A munkanapokon 16:10-kor Sümegről Nyirádra közlekedő járat 10 perccel korábban, 16:00-kor indul.

7832 Ajka – Öcs – Nagyvázsony

A munka- és szabadnapokon 14:20-kor Ajkáról Nagyvázsonyra induló járat Ajka (Padragkút), Csertelep megállóhelyet is érinti, 14:34-kor. A további megállóhelyeket a korábbitól eltérően 3 perccel később érinti.

7836 Ajka – Halimba – Tapolca

Az Ajka és Tapolca között közlekedő járatok megállnak Tapolca, Köztársaság tér megállóhelyen is.

 

Zala megye

6214 Zalaegerszeg – Nagykapornak – Bezeréd – Pókaszepetk

A munkanapokon 5:13-kor Pókaszepetk, Postától Zalaegerszegre közlekedő járat 3 perccel korábban, 5:10-kor indul.

6248 Zalaegerszeg – Gellénháza – Petrikeresztúr – Lenti

A munkanapokon 21:35-kor Zalaegerszegről Lentibe közlekedő járat 5 perccel korábban, 21:30-kor indul. Nova, Autóbusz-váróteremtől változatlan időpontban indul, és Lentibe 5 perccel később érkezik.

6395 Keszthely – Hévíz – Zalaszántó – Sümeg

A munkanapokon 18:35-kor Keszthelyről Sümegprága, Boltig közlekedő járat Hévíz, Autóbusz-állomástól 5 perccel korábban,18:50-kor indul tovább.

6401 Nagykanizsa – Gelse – Orosztony / Pacsa

A szabadnapokon 4:27-kor Orosztony, Autóbusz-fordulótól Gelse, Templomig közlekedő járat 10 perccel korábban, 4:17-kor indul.

6405 Nagykanizsa – Galambok – Zalakaros – Balatonmagyaród
6415 Nagykanizsa – Zalakaros – Zalaszabar – Sármellék/Zalaapáti – Hévíz – Keszthely

A munkaszüneti napokon 17:25-kor Zalakomár, Vasútállomástól Nagykanizsára közlekedő járat a 6415-ös vonalszámmal, 17:10-kor Zalakarosról Zalakomárig közlekedő járat részeként közlekedik.

Új járat indul 22:15-kor Zalakaros, Autóbusz-állomásról Nagykanizsa, Autóbusz-állomásra.