Eger – június 17-től módosul több helyi járat menetrendje a nyári időszakban
2023. június 2.
Eger helyi közlekedése az alábbiak szerint módosul 2023. június 17-étől (szombattól) a nyári időszakban.
Helyi autóbuszvonalak:
4 Berva ► Autóbusz-állomás ► Lajosváros
- A Bervától 17:04-kor közlekedő járat 5 perccel később, 17:09-kor indul.
5 és 5A Agroker ◄► Tihaméri malom ◄► Tesco áruház
- Egyes 5A-s járatok 14:00 és 18:00 között, hosszabb útvonalon, a Tihamér és Felnémet között 16-os jelzéssel közlekednek. Az 5-ös, 12-es és 6-os vonalcsalád közösen, kb. 10 percenként eljutást biztosít a Belváros és a Felsőváros között a délutáni csúcsidőszakban.
6 Lajosváros ◄► Autóbusz-állomás ◄► Tesco áruház
- Néhány délutáni járat indulási ideje 2-5 perccel változik.
11 Lajosváros ◄► Autóbusz-állomás ◄► Felnémet
- A járatok a délutáni időszakban nem közlekednek, helyettük új, 16-os járatok közlekednek Belváros és Felnémet között a nyári tanszünetben. A járatok a 14-es autóbuszokkal összehangoltan, kb. 15 percenként biztosítanak eljutást.
12 Lajosváros ◄► Autóbusz-állomás ◄► Tesco áruház
- A járatok 5-10 perccel korábban/később indulnak, valamint egyes járatok nem közlekednek. A 11-12-14-es járatok csúcsidőben Lajosváros és Felsőváros között reggel továbbra is 5-8, napközben, hétvégén és este 15, délután 10 percenként indulnak, biztosítva a rendszeres, egyenletes eljutásokat.
112 Tesco áruház ► Autóbusz-állomás ► Lajosváros ► Ipari park / ZF Hungária Kft.
- A ZF Hungária Kft.-hez érkező és onnan induló járatok a továbbiakban csak az Ipari Parkig közlekednek.
13 Lajosváros ◄► Tesco áruház
- A járatok a nyári időszakban nem közlekednek. A belváros / Tesco áruház és a Lajosváros között a 113-as, és a módosuló 12-es járatok továbbra is biztosítják az eljutást.
14 és 14E: Lajosváros ◄► Autóbusz-állomás ◄► Berva
- A járatok indulási ideje főleg a délutáni órákban 5-10 perccel módosul.
- A Lajosvárosból 12:28-kor induló járat 14-es számmal közlekedik, és a Pásztorvölgy lakótelepre betér.
16 Lajosváros ◄► Autóbusz-állomás ◄► Felnémet
- Lajosváros / Tihaméri malom és Felnémet között új járatok közlekednek a délutáni órákban.
Helyi utazásra igénybe vehető helyközi autóbusz:
3405 Kistályai út ◄► Autóbusz-állomás ◄► Felnémet
- A délutáni időszakban egyes járatok indulási ideje kis mértékben módosul.
Az új menetrend megtekinthető a honlapon, a június 17-től érvényes időszak kiválasztásával.